ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ
СЕСТРИ МЕДИЧНОЇ

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1 Сестра медична призначається на посаду та звільняється з неї наказом директора закладу.

1.2 Сестра медична безпосередньо підпорядковується директору закладу загальної середньої освіти або особі, яка його замінює.

1.3 У своїй роботі сестра медична керується Законами України: «Про освіту», «Про охорону дитинства» та іншими нормативно-правовими актами, що визначають діяльність закладів освіти й охорони здоров’я, Статутом і Правилами внутрішнього трудового розпорядку закладу, наказами та розпорядженнями керівника закладу; цією посадовою Інструкцією.

2 . ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ’ЯЗКИ

2.1 Здійснює заходи з охорони здоров'я дітей та працівників закладу освіти, дотримання санітарних і гігієнічних вимог у закладі освіти.

2.2 Проводить обстеження учнів перед прийомом на навчання, протягом всього навчального року та під час організації спортивно-оздоровчих заходів у канікулярний час.

2.3 Здійснює організацію санітарно-просвітницької роз'яснювальної роботи та бере участь у ній.

2.4 Здійснює нагляд за якісним харчуванням та дотриманням санітарно-гігієнічних вимог у шкільній їдальні. Бракераж сирої та готової продукції.

2.5 Проводить просвітницьку роботу з питань здорового способу життя, дотримання санітарно-гігієнічних норм праці.

2.6 Контролює використання і зберігання дезінфікуючих засобів. Відповідає за періодичне проведення дезінфекції приміщень закладу.

2.7 Проводить роботу, яка забезпечує створення належних санітарно-гігієнічних умов у закладі.

2.8 Надає долікарську допомогу дітям у разі гострого захворювання чи травми, організовує (якщо є показання) їх госпіталізацію та інформує про це адміністрацію ЗЗСО, батьків або осіб, які їх замінюють.

2.9 Під час прийому учнів на навчання, організації спортивно-туристських заходів контролює проходження ними медичного обстеження, наявність довідок про стан здоров'я та інших документів.

2.10 Здійснює профілактичні заходи. Бере активну участь в поширенні медичних знань серед учнів та вчителів.

2.11 Контролює якість харчування, дотримання санітарно-гігієнічних умов функціонування обідньої зали, харчоблоку, комори (буфета).

2.12 Організовує медичний огляд учнів за графіком, затвердженим керівником закладу освіти.

2.13 Аналізує стан здоров’я дітей за результатами обов’язкових медичних оглядів, розробляє та виконує заходи щодо оздоровлення, зниження захворюваності дітей, недопущення ГРВІ, ГКІ, травматизму, отруєння рослинами.

2.14 Контролює своєчасне проходження медичного огляду всіма працівниками.

2.15 Перевіряє наявність медичних книжок у працівників, яких приймають на роботу.

2.16 Веде поточну та звітну документацію.

2.17 Здійснює облік медикаментів і є матеріально-відповідальною особою за їх одержання і придбання. Забезпечує своєчасне поповнення, стежить за дотриманням правил і термінів зберігання та використання медичних препаратів, комплектує аптечку невідкладної медичної допомоги згідно з переліком.

2.18 Дотримується в медичному кабінеті правил електричної та пожежної безпеки, чистоти, порядку тощо.

2.19 Систематично веде інвентарну книгу із занесенням до неї відповідних змін про нові надходження, витрати та списання матеріальних цінностей медичного кабінету.

2.20 Слідкує за маркуванням меблів та їх відповідністю до зросту дітей, проводить антропометричні вимірювання дітей.

2.21 Постійно удосконалює свій професійний рівень.

3. ПРАВА

Сестра медична має право:

3.1 Ознайомлюватися з наказами керівника, що стосуються її діяльності.

3.2 Вносити пропозиції щодо вдосконалення роботи, пов’язаної з виконанням обов’язків, передбачених цією інструкцією.

3.3 Отримувати необхідну інформацію від інших працівників, що стосується її діяльності.

3.4 Звертатися до керівництва з питань сприяння виконання покладених завдань та обов’язків.

3.5 Підвищувати свою кваліфікацію.

3.6 Проходити атестацію на добровільній основі на відповідну кваліфікаційну категорію.

3.7 Знати про умови праці в закладі, наявність на робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів та можливі наслідки їх впливу на здоров’я.

3.8 На соціальне страхування від нещасних випадків і професійних захворювань.

3.9 Відмовитися від дорученої роботи, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна для її життя чи здоров’я або для людей, які її оточують, або для виробничого середовища чи довкілля, про що зобов’язана негайно повідомити про це безпосереднього керівника або роботодавця.

3.10 Розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо роботодавець не виконує законодавства про охорону праці, не додержується умов колективного договору з цих питань.

4. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

4.1 Сестра медична несе відповідальність за охорону здоров'я учнів закладу, виконання належних санітарно-гігієнічних вимог до організації освітнього процесу.

4.2 За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Статуту і Правил внутрішнього трудового розпорядку, законних розпоряджень керівника закладу загальної середньої освіти та інших локальних нормативних актів, посадових обов'язків, визначених цією інструкцією, сестра медична несе дисциплінарну відповідальність у порядку, визначеному трудовим законодавством.

4.3За використання методів психічного чи фізичного насилля над особистістю учня, а також скоєння аморального вчинку сестра медична може бути звільнена з посади відповідно до трудового законодавства й Закону України «Про освіту».

4.4 За навмисно завдані закладу чи учасникам освітнього процесу у зв'язку з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов'язків збитки сестра медична несе матеріальну відповідальність у порядку і в межах, визначених трудовим чи цивільним законодавством.

5. ПОВИННА ЗНАТИ

5.1 Чинне законодавство та нормативні документи, необхідні для виконання посадових обов'язків.

5.2 Права, обов’язки та відповідальність сестри медичної.

5.3 Фармакологічну дію найбільш поширених лікарських речовин, їх сумісність, дозування.

5.4 Методики дезінфекції.

5.5 Організацію санітарно-протиепідемічного режиму.

5.6 Правила безпеки під час роботи з медичним інструментарієм та обладнанням.

5.7 Правила оформлення медичної документації.

5.8 Сучасну літературу за фахом.

6. КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ

6.1 Сестра медична вищої кваліфікаційної категорії: неповна вища освіта (молодший спеціаліст) або базова вища освіта (бакалавр) за напрямом підготовки “Медицина”, спеціальністю “Сестринська справа”, “Лікувальна справа” або “Акушерська справа”. Спеціалізація за профілем роботи. Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, тощо). Наявність посвідчення про присвоєння (підтвердження) вищої кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 10 років.

6.2 Сестра медична I кваліфікаційної категорії: неповна вища освіта (молодший спеціаліст) або базова вища освіта (бакалавр) за напрямом підготовки “Медицина”, спеціальністю “Сестринська справа”, “Лікувальна справа” або “Акушерська справа”. Спеціалізація за профілем роботи. Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, тощо). Наявність посвідчення про присвоєння (підтвердження) I кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 7 років.

6.3 Сестра медична II кваліфікаційної категорії: неповна вища освіта (молодший спеціаліст) або базова вища освіта (бакалавр) за напрямом підготовки “Медицина”, спеціальністю “Сестринська справа”, “Лікувальна справа” або “Акушерська справа”. Спеціалізація за профілем роботи. Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, тощо). Наявність посвідчення про присвоєння (підтвердження) II кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 5 років.

6.4 Сестра медична: неповна вища освіта (молодший спеціаліст) або базова вища освіта (бакалавр) за напрямом підготовки “Медицина”, спеціальністю “Сестринська справа”, “Лікувальна справа” або “Акушерська справа”. Спеціалізація за профілем роботи. Без вимог до стажу роботи.

7. ВЗАЄМОВІДНОСИНИ (ЗВ’ЯЗКИ ЗА ПОСАДОЮ)

Сестра медична:

7.1 Працює за графіком, затвердженим керівником закладу освіти.

7.2 Самостійно планує свою роботу на рік. План роботи затверджується керівником закладу освіти.

7.3Подає керівнику письмовий звіт про свою діяльність щомісячно.

7.4 Одержує від керівника закладу освіти та його заступників інформацію нормативно-правового і організаційного характеру, ознайомлюється з відповідними документами.

7.5Працює у тісній взаємодії з учителями, класними керівниками й батьками учнів, систематично здійснює обмін інформацією з питань, які належать до її компетенції, з адміністрацією та вчителями.

7.6 Співпрацює з місцевим закладом охорони здоров’я, місцевими органами управління медичними закладами і дотримується положень їхніх розпорядчих документів, дія яких розповсюджується на заклади освіти.

Кiлькiсть переглядiв: 622

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.