У закладі освіти визначена українська мова навчання


«Відповідно до Конституції, Закону України «Про освіту» мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова».

У своїй діяльності школа керувалася Законом України«Про забезпечення функціонування української мови як державної», прийнятим 25 квітня 2019 року за № 2704-VIII, Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 1585-р «Про затвердження плану заходів з реалізації першого етапу Стратегії популяризації української мови до 2030 року «Сильна мова – успішна держава»

У школі наявна повна нормативно-правова база щодо розвитку і функціонування української мови та заходи щодо її реалізації, відтворені в річному плані роботи школи. Документація в школі ведеться українською мовою відповідно до Інструкції з ведення ділової документації. Збори, засідання та наради проводяться державною мовою. Виконується встановлений порядок в написах на вивісках, оголошеннях, на печатці та штампі.

Результативність роботи вчителів, які викладають українську мову та літературу, є стабільно високою, вчителі володіють методикою викладання предмета, в залежності від мети раціонально використовують час уроку. Навчальний матеріал викладається доступно, системно, дотримуються вимоги компетентнісно-орієнтовного підходу до навчання, приділяється увага творчій роботі учнів. У школі є добре обладнаний кабінет української мови та літератури, оформлений згідно з вимогами до навчальних кабінетів. На уроках української мови систематично проводиться робота щодо опанування учнями базових орфоепічних, граматичних, стилістичних умінь і навичок.

Впроваджено спецкурси: у 9 класі з української мови, у 10 та 11 – «Стилістика української мови», проводяться тижні української мови та літератури, святкуються Шевченківські дні, День української писемності та мови тощо.

У закладі проводиться моніторинг рівнів навчальних досягнень учнів з української мови та літератури, результативність якого заслуховується на засіданнях ШМО. Учителі працюють над шляхами усунення типових помилок:

1. Орфографічні п'ятихвилинки, морфологічні диктанти.

2. Індивідуальна роботу учнів над аналізом помилок, самоперевірка.

3. Активізована робота учнів з орфографічними словниками та електронними словниками.

Фонд шкільної бібліотеки систематично поповнюється підручниками, нормативною, методичною та українською художньою літературою. Забезпеченість підручниками з української мови та літератури – 100%. З метою забезпечення школи навчально-методичною літературою та періодичними виданнями передплачено журнали: «Дивослово», «Українська мова та література в школі».

Кiлькiсть переглядiв: 659

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.